Skup mieszkań z kredytem, komornikiem, ze spadku

Skup mieszkań za gotówkę!

Sprzedaż nieruchomości obecnie należy do jednych z trudniejszych transakcji handlowych. Szczególny problem stanowią mieszkania zadłużone, z komornikiem, czy też obciążone hipotecznie. Właściciel, który nie jest w stanie spłacić swojego mieszkania lub też go utrzymać najczęściej podejmuje decyzję o jego sprzedaży. Pierwszą zazwyczaj trudnością jest znalezienie kupca. Później natomiast dochodzą skomplikowane czynności formalno-prawne oraz dodatkowe koszty w niemałych kwotach.

Przeprowadziliśmy już setki różnych transakcji związanych ze sprzedażą mieszkań. Mamy zatem spore doświadczenie w tym, jak przeprowadzić ten proces w sposób łatwy i bezproblemowy i co równie ważne szybki. Prowadzony przez nas skup mieszkań odbywa się w trzech bardzo prostych etapach: fachowa wycena, sporządzenie umowy w obecności notariusza oraz sprawna wypłata gotówki.

 

Skup mieszkań

Jakie mieszkanie możesz nam sprzedać?

Nasza działalność koncentruje się na skupie mieszkań zadłużonych. Zadłużenie stanowić może niepłacony czynsz, rachunki, czy też inne zobowiązania. Kolejne obciążenia hipoteczne wynikać mogą z ujemnego salda w Urzędzie Skarbowym lub ZUS-ie, albo też są one spowodowane egzekucją komorniczą.

Skupujemy nieruchomości z różnym stanem prawnym. W szczególności powierzane nam sprawy, to mieszkania:

  • z hipoteką;
  • ze spadku lub darowizny;
  • z długiem wyższym niż jego wartość;
  • z wpisem komorniczym;
  • do remontu, w tym spalone;
  • z pożyczką prywatną / przewłaszczone;
  • z lokatorem.

 

Skup mieszkań, a wycena nieruchomości

Wycena mieszkania stanowi bardzo ważny element całej transakcji. Odbywa się ona więc na wstępie procesu zakupu lokalu. Istotnym jej zaś czynnikiem jest skala porównawcza w odniesieniu do cen obowiązujących w konkretnej okolicy. Na jej wysokość ponadto wpływają takie parametry, jak: wielkość i położenie mieszkania, numer piętra oraz budynek, w jakim się ono znajduje. Oczywiście po uzyskaniu akceptacji wyceny wstępnej następuje tzw. wizja lokalna nieruchomości.

Prowadzona przez nas bezpłatna wycena mieszkań zależy od sytuacji prawnej:

wolne od wad / zadłużone /z hipoteką / do remontu80-85% wartości nieruchomości
mieszkanie z komornikiem / przewłaszczone70-80% wartości nieruchomości
z nieuregulowanym stanem prawnym50-70% wartości nieruchomości
mieszkanie z lokatorami40-60% wartości nieruchomości
ze służebnością / z dożywociem / udziały w nieruchomościach20-40% wartości nieruchomości

 

Podkarpacka Kancelaria Nieruchomości

Działamy szybko, bezpiecznie i skutecznie! Zaufało nam już mnóstwo Klientów.